Polska - moja ojczyzna

Dzień 11 listopada to polskie święto narodowe. Jest to dla nas bardzo ważna data, ponieważ w tym dniu nasz kraj odzyskał wolność – niepodległość.

                Świetlica szkolna przez cały tydzień starała się uświadamiać dzieci o naszym patriotyzmie organizując pogadanki o odzyskaniu niepodległości, kim był i jak przysłużył się dla kraju Józef Piłsudski.

Młodzi patrioci rozwiązywali testy, quizy i łamigłówki dotyczące naszego kraju, wykonywali piękne prace symboli narodowych, mapy Polski, biało-czerwone kotyliony oraz kolorowanki związane z obchodami tego święta.

Wychowankowie przez cały tydzień słuchali pieśni patriotycznych i uczyli się „Hymnu Polski”. Ciekawym zadaniem było czytanie z podziałem na role „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy.

1 2 3 4 5 6 7